Esam apkopojuši informāciju par 4 kiber-āķiem jeb biežāk sastopamajām pazīmēm, kas ļauj interneta lietotājam novērtēt, cik patiess ir e-pasts, kas saņemts no šķietami pazīstamas personas vai uzņēmuma, vai mājaslapa tiešām ir tā, par kuru uzdodas, un vai tā atbilst drošības prasībām.
Kopš 2018. gada septembra CERT.LV īstenoja Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta programmas ietvaros finansētu projektu "Latvijas kiberdrošības spēju uzlabošana". Priecājamies, ka 28 mēnešu laikā izdevās sasniegt visus izvirzītos projekta mērķus. Lai atskatītos uz galvenajiem projekta sasniegumiem sagatavojām infografiku.
Šogad 1. februārī apritēs 10 gadi, kopš Latvija tikusi pati pie savas nacionālās CERT (Computer Emergency Response Team) komandas, kuras uzdevums ikdienā ir rūpēties par valsts kibertelpas drošību. Šo 10 gadu laikā manāmi audzis ir ne vien CERT.LV apstrādāto incidentu skaits, bet arī starptautiskā pieredze un tehniskās kiberspējas.
Informācija par CERT.LV pārstāvju vizītēm skolās un IT drošības apmācību valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem.
Kiberuzbrukuma esamība pagaidām ir “e-klase” uzturētāja pieņēmums, kas izskanējis operatīvas sarunas laikā, bet tehniskā informācija situācijas analīzei pagaidām nav saņemta. Tikai pēc tehniskās informācijas analīzes būs iespējasm noskaidrot visus notikuma apstākļus, lai varētu apstiprināt vai noliegt nesankcionētu ārēju ietekmi.
Lai izveidotu drošu mājas tīklu, jāsāk ar Wi-Fi piekļuves punkta (saukta arī par Wi-Fi maršrutētāju) drošību. Šī ierīce kontrolē, kas var pieslēgties jūsu mājas tīklam. Aplūkosim piecas vienkāršas darbības, lai izveidotu drošāku mājas bezvadu tīklu (Wi-Fi) jums un jūsu ģimenei.
Kiberdrošības konference "KiberŠahs 2025"
Radisson BLU Latvija, Elizabetes iela 55, Rīga