2019. gada 15. maijā notika CyberSOPEx2019 - otrās specializētās ES CERTu tīkla sadarbības mācībās, kurās piedalījās CERTu komandas no 27 valstīm, CERT-EU un ENISA, izspēlējot scenāriju, kurā kiberuzbrukumi tika vērsti pret kritisko infrastruktūru gan pirms, gan arī pašu Eiropas vēlēšanu laikā.
Vai esat apsvēruši kiberdrošības profesionāļa karjeru? Tā ir strauja, ļoti dinamiska nozare ar lielu skaitu specialitāšu, no kurām izvēlēties, ieskaitot kriminālistiku, gala iekārtu drošību, kritisko infrastruktūru, incidentu risināšanu, drošu programmēšanu, kā arī izglītošanu un apmācību. Noskaidro, vai ir nepieciešams grāds datorzinātnēs, un kā sākt?
Aicinām līdz 21.jūnijam iesniegt oriģinālus neakadēmiskus (non-academic) vai praktiskas ievirzes pētījumus (practitioner contributions), piemēru analīzi (case studies), tapšanas gaitā esošus (work-in-progress papers) vai zinātniskus (academic papers) rakstus konferencei "Kiberšahs 2019", kas šogad notiks 2. un 3. oktobrī.
Jums bieži tiek teikts, ka jūsu izvēlētās paroles ir svarīgākais un primārais “vairogs” jūsu kontu aizsardzībai, bet reti jums tiek piedāvāts vienkāršs veids, kā droši izveidot un uzglabāt visas jūsu paroles. Aprīļa OUCH! numurā aplūkosim trīs elementārus soļus, kā vienkāršot paroles, pasargāt jūsu kontus un nosargāt jūsu nākotni.
Lai turpinātu aktualizēt kiberdrošības jautājumus, paplašinātu gan nozares ekspertu, gan sabiedrības kopumā izpratni par kibertelpu, digitālo higiēnu, elektroniski identitāti, tās nozīmi un aizsardzību, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs š.g. 28.martā plkst. 20.00 organizē jau otro ekspertu diskusiju – “Kibernakts 2019”.
Protokolu saime, kas nodrošina e-pastu apmaiņu ir fundamentāli nedroša un elementāri izmantojama ļaunprātīgos nolūkos. Lai pasargātu sevi un citus no sūtītāja lauka (From) viltošanas, iesakām izmantot DMARC protokolu.
Kiberdrošības konference "KiberŠahs 2025"
Radisson BLU Latvija, Elizabetes iela 55, Rīga